ОАЕ

Туристична індустрія в Еміратах завдяки нафті, знайденій у величезних кількостях у прибережних водах цієї держави, розвивається швидкими темпами. Нафта дозволяє будувати емірам ОАЕ розкішні готелі із чудовою інфраструктурою. Іноземних туристів в ОАЕ приваблює не тільки тепле море з кораловими рифами та піщаними пляжами, а й старовинні фортеці, форти, мечеті, пустелі з оазами, пальмові гаї на березі водойм з водоспадами, верблюжі біги та багато іншого.
Пам'ятки.
Коли туристам в ОАЕ набридне (якщо набридне) відпочивати на піщаних пляжах, вони можуть здійснити екскурсії та побачити дуже цікаві пам'ятки. Для початку рекомендуємо оглянути емірат Фуджейра, в якому Ви побачите висохлі гирла річок, старовинні фортеці та форти, палаци, гарячі сірчані джерела, пальмові гаї та водоспади.
З усіх еміратів найбільше уваги до збереження своєї культурної спадщини прикладає Шарджа. За версією ЮНЕСКО, емірат Шарджа є культурною столицею арабського світу. Мандрівники до ОАЕ можуть відвідати кілька археологічних пам'яток. Особливо багато археологічних розкопок у Джумейрі, яка колись була перевалочним пунктом на стародавньому караванному шляху між Оманом та Іраком.
Міста та курорти.
Найбільші міста в ОАЕ – Дубаї, Абу-Дабі, Шарджа та Аджман. Кожен емірат є чудовим пляжним курортом. Багато туристів стверджують, що найкращі пляжі ОАЕ знаходяться в еміратах Фуджейра і Дубаї, але, мабуть, все залежить від особистих переваг. Пляжі в Еміратах належать готелям або муніципалітетам. Одні громадські пляжі безкоштовні, інші стягують за вхід невелику грошову суму. Загоряти топлес не можна. Туристи можуть заплатити за користуванням пляжу будь-якого готелю (від 200 до 700 дирхамів).
Море в ОАЕ спокійне, але існують припливи та відливи. Будьте уважними при купанні.
Топ-8 громадських пляжів в еміраті Дубаї:
Mamzer Beach (складається з 5-ти пляжів у бухтах та 2-х великих басейнів);
Jumeirah Beach Park (за вхід беруть близько 5 дирхамів);
Russian Beach (він також відомий як Open Beach);
Kite Beach (інфраструктура не розвинена, їжу та напої потрібно брати з собою);
Burj Beach (дуже популярний пляж з майданчиками для волейболу та футболу);
Ghantoot Beach (належить готелю, за вхід потрібно заплатити 10 дирхамів);
Jebel Ali Beach (особливо популярний цей пляж серед серферів);
JBR Beach (безкоштовний пляж дуже популярний серед туристів та місцевих жителів, але інфраструктура практично відсутня, зате є кафе).
В ОАЕ також є багато мінеральних та гарячих джерел. Найпопулярніший місцевий бальнеологічний курорт - Хатт в еміраті Рас-ель-Хайма, на околицях якого знаходяться прекрасні озера та пальмові гаї. . Багато туристів приїжджають і на гарячі сірчані джерела Айн Аль-Гамур в еміраті Фуджейра.
Сувеніри/покупки.
З ОАЕ туристи зазвичай привозять кальяни, ювелірні прикраси, парфуми, арабські кавники, чашки для кави, постільна білизна, молитовні килимки, фігурки верблюдів.
Корисні телефони та адреси.
Інтереси ОАЕ в Україні представляє посольство ОАЕ в Росії:
м. Москва, вул. Улофа Пальме, 4
Телефон: (495) 234-40-60
E-mail: moscow@mofa.gov.ae
Адреса посольства України в ОАЕ:
Abu Dhabi, UAE, Medinat Zayed area, Box 45714
Телефон: (8 10 9712) 632-75-86
e-mail: embua@embukr.ae
Екстренні телефони.
997 – виклик Пожежної бригади
998 – виклик Швидкої медичної допомоги
999 – виклик поліції