Туреччина

Турецька Республіка знаходиться на стику Заходу та Сходу. Має вихід до чотирьох морів. Ця країна з приголомшливою природою, архітектурою, історією. Для туристів та мандрівників Туреччина цікава як місце, де можна насолодитися сонцем, пляжами, цілющими джерелами, покататися на лижах, зайнятися альпінізмом.
Пам'ятки Туреччини
Окрім приголомшливої ??природи, м'якого сонячного клімату, чудових пляжів, Туреччина може похвалитися культурною спадщиною. Перебуваючи на перетині цивілізацій, країна сповнена величезною кількістю стародавніх руїн.
Радимо відвідати такі визначні пам'ятки Туреччини: Каппадокійські печери та церкви, можливо, найбільш унікальна «архітектурна» спадщина країни. Справжні «підземні» міста та скельні церкви були створені століття тому християнами, які переховувалися від переслідувань.
Собор Святої Софії в Стамбулі, створений у 537 році спадкоємцями римлян, візантійцями. Майже тисячу років цей собор був найбільшим у світі.
Руїни Стародавньої Трої, що зберегли сліди різних цивілізацій. Храм Артеміди Еффеської – одне з «семи чудес світу», що знаходиться в місті Еффес, яке налічує тисячі років історії.
Памуккале - заповідник, внесений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Прекрасні термальні джерела зробили це місце найпопулярнішим курортом ще з часів античності.
Крім цього Вас не залишить байдужим дивовижне місто Ізмір, Аспендос – стародавній амфітеатр, Стамбул – фінансовий та культурний центр Туреччини та багато іншого.
Міста та курорти Туреччини
У Туреччині величезна кількість курортів на будь-який смак та бюджет. Найбільш розвинені туристичні регіони країни знаходяться на заході та півдні Туреччини. У трійку найбільших міст входять Стамбул, Анкара, Ізмір.
Найвідомішими є такі курорти як: Аланія, Анталія, Бодрум, Каппадокія, Фетхіє, Стамбул, Кемер, Ізмір, Кушадаси, Мармаріс, Сіде.
Аланія - чудовий курорт з безліччю чистих пляжів, сучасних готелів, ресторанів, барів та клубів. Кафе, що обрамляють гавань, місце відпочинку для туристів. Крім того, гавань сповнена різними лавками, що пропонують шкіряний одяг, прикраси та химерні розмальовані гарбузи – родзинку даного регіону.
Анталія (або як кажуть турецька Рів'єра) – найбільш приголомшливий курорт середземноморського узбережжя Туреччини. Бодрум – всесвітньо відомий півострів розваг та відпочинку, унікальний клімат, природа, море та історія роблять місто справжнім раєм.
Фетхіє – чудовий курорт для любителів дайвінгу. З човнових станцій можна вирушити в подорож для огляду дивовижної гавані, в якій розташувалося місто. Прекрасне місце для спокійного сімейного відпочинку.
Стамбул - єдине місто, що знаходиться одночасно на двох континентах. Місто ще називають «півостровом історії», тому що тут величезна кількість пам'яток римської, османської та візантійської епох.
Ізмір – місто, розташоване на початку вузької затоки, місце, де багато яхт, транзитних кораблів та пароплавів.
Мармаріс – один із найпопулярніших курортів Туреччини. Чудове місце для сімейного відпочинку. Тут приголомшливі фіорди, вкриті соснами пагорби, спускаються до моря.
Сувеніри/покупки
У Туреччині крім звичайних листівок і брелоків, які привозять туристи, є багато специфічних і унікальних речей. Купуйте шкіряний одяг (Туреччина – один з найбільших виробників шкіряних виробів), килими та полоси, що виробляються вручну в багатьох регіонах країни, шовк (особливо славиться виробництвом шовку місто Бурса), глиняний посуд, турецька кава, каштановий десерт, кастильське мило, створене на основі оливкової олії (можна купити в лавках на узбережжі Егейського та Мармурового морів).
Корисні телефони та адреси.
Представництва країни на території України:
Турецьке посольство на території України
Адреса: м.Київ, вул.Арсенальна, 18
Телефон: (+38 044) 281-07-50, 281-07-51
Факс: (+38 044) 285-64-23
Час роботи:
Пн. - Пт.: 10:00-12:30
Українські представники країни:
Українське посольство на території Туреччини
Адреса: Sancak Mahallesi, 206 Sokak № 17,
Yildiz Cankaya,
Ankara, 06550 Turkey
Тел. : (8 10 90 312) 441-54-99
(8 10 90 312) 440-52-89
Факс (8 10 90 312) 440-68-15
E-mail: emb_tr@mfa.gov.ua, ukremb_tr@kablonet.com.tr
Час роботи:
09:00 – 19:00
Обідня перерва:
13:00 - 15:00
Вихідні дні: зб., нд.
Екстренні телефони.
Швидка допомога – 112
Поліція - 155
Пожежна служба – 110