Таїланд

Таїланд не дарма називають «Країною посмішок», адже там живуть дуже ввічливі та гостинні люди, які люблять посміхатися. Ймовірно, Звичка посміхатися у тайців виробляється з раннього віку під впливом буддизму. Це не дивно з огляду на те, що в Таїланді налічується понад 18 000 буддистських храмів. Дивно в Таїланді інше – природа, гори, палаци, стародавні монастирі та храми, пагоди, плавучі базари, тайська кухня, тайський масаж, коралові острови і, звичайно, білі піщані пляжі, оточені пальмовими та кокосовими гаями.
Пам'ятки.
У Таїланді туристів чекає величезна кількість різних історичних, культурних та архітектурних пам'яток. За офіційними даними, у Таїланді зараз налічується кілька тисяч храмів, палаців, пагод та інших визначних пам'яток. У Топ-10 найцікавіших пам'яток у Таїланді, на наш погляд, можуть увійти такі:
Храм Смарагдового Будди в Бангкоку
Слід ноги Будди в Пхра Будда Бат
Королівський палац у Бангкоку
Храм Ват Махатхат у Ратчадурі
Храм Пагорбу у Бангкоку
Статуя сидить Будди в Махахтаті Сі Чум
Храм Зорі в Бангкоку
Храм Ват Лок Молі в Чіанг Травні
Мармуровий храм у Бангкоку
Храм Гори у Бангкоку
Міста та курорти.
Найбільші міста Таїланду - Нонтабурі, Паккрет, Чанг Май, Накхон-Пханом, і, звичайно, столиця – Бангкок.
У Таїланді на туристів чекають відмінні пляжні курорти. Найпопулярніші з них - Ча-ам, Крабі, Хуахін, Паттайя, о-в Самет, о-в Самуї, о-в Пхукет, о-в Пхі-Пхі, о-в Чан.
Багато туристів вважають, що саме в Таїланді знаходяться одні з найкращих пляжів у світі. Які ж вибрати із них? На наш погляд до десятки найкращих пляжів Таїланду входять такі:
Патонг - найбільший пляж на о-ве Пхукет, м'який білий пісок, тепле море, велика кількість готелів, ресторанів. Магазинів, а також жваве нічне життя.
Рейлі Біч - на цей невеликий пляж біля Крабі можна дістатися тільки на човні, його оточує прозора вода та величні гори.
Майя Бей, Кох Лей – пляж розташований у невеликій бухті, оточений високими скелями. Дістатися цього пляжу можна тільки човном.
Хуахін - цей пляж, розташований на березі Сіамської затоки, вважається ідеальним пляжем для відпочинку сімей з дітьми.
Ката Біч - цей пляж знаходиться в тихій південній частині Пхукету, в низький сезон тут досить великі хвилі, і тому там багато серфінгістів.
Ламай-Біч, о-в Самуї - цей пляж поєднує в собі красиву природу і десятки барів.
Саїрі-Біч, Кох Тао – вважається чудовим місцем для пляжного відпочинку та дайвінгу.
Вайт Сенд Біч, Ко Чанг – цей пляж, розташований на острові, оточений пальмовими та кокосовими гаями.
Хад Рін, Ко Пханган – один раз на місяць на цьому пляжі проходить весела музична вечірка, що триває всю ніч.
Ко Мун Норк – цей пляж знаходиться на безлюдному острові в Сіамській затоці. Білий піщаний пляж оточений пальмами. Дістатися на нього можна за 45 хвилин на поромі.
До речі, Таїланд та Андаманське море входять до десятки найкращих місць у світі для занять дайвінгом. Інфраструктура на островах дуже мало розвинена, і тому коралові рифи та підводний світ залишаються незайманим. На західному узбережжі дайвінгом можна займатися практично цілий рік (найкращий час – з середини листопада до кінця квітня).
Сувеніри/покупки.
З Таїланду туристи зазвичай привозять вироби народних промислів (у тому числі дерев'яні різьблені предмети), кераміку, тайський шовк, шовкові хустки, одяг, статуетки Будди, срібні прикраси,предмети із зображенням слонів (слони є символом Таїланду), тайські соуси та спеції.
Корисні телефони та адреси.
Адреса консульства Таїланду в Україні:
Індекс: 02140, м. Київ, пр-т Бажана, 12-А
Телефон:(044) 502-29-83
Ел. пошта: mailin@thaiconsulate.kiev.ua
Адреса посольства України в Таїланді:
Тайланд, Bangkok 10330, 33 rd Wireless Road, CRC Tower 87
Телефон: (662) 685-3215
Ел. пошта: emb_th@mfa.gov.ua
Екстренні телефони.
- 191 – усі надзвичайні ситуації
- 199 – виклик Пожежної бригади
- 1554 – виклик Швидкої медичної допомоги
- 1555 – виклик Поліції для туристів