Шрі-Ланка

Шрі-Ланка – це острів Сонця та Піску. Понад одну тисячу кілометрів піщаних пляжів з пальмами оточують Шрі-Ланку. До 1972 ця країна називалася Цейлоном. І хоча її назва змінилася, там, як і раніше, вирощують найкращий у світі чорний чай – «цейлонський». Крім прекрасних пляжів та чаю на Шрі-Ланці є велика кількість історичних пам'яток, починаючи від буддистських та індуїстських монастирів та храмів, та закінчуючи садами орхідей та барвистими фестивалями.
Визначні пам'ятки
Згідно з офіційними даними, у Шрі-Ланці налічується кілька сотень буддистських та індуїстських монастирів. А якщо додати до цього ще й храми, палаци, мечеті, печерні комплекси, то кількість місцевих визначних пам'яток сягне кількох тисяч. До десятки кращих визначних пам'яток Шрі-Ланки, на наш погляд, можуть увійти такі:
Буддистський храм Далада Малігава (у ньому зберігається зуб Будди)
Форт у Коломбо
Фортеця Сигірія
Мечеть Даватагаха в Коломбо
Печерний буддистський храм в Алувіхарі
Індуїстський монастир Коччікаде в Коломбо
Руїна міста Анурадхапура
Палац царя Кассіапи на «Левиній ??горі»
Печерні буддистські храми Дамбулли
Відбитки ніг Будди на горі Шрі Пада
Міста та курорти
Найбільші міста Шрі-Ланки – Канді, Трикомалі, Курунегала, Галле, Ратнапура, Курунегала та Коломбо.
У Шрі-Ланці знаходяться чудові багатокілометрові пляжі. Багато з цих пляжів розташовуються в мальовничих бухтах в оточенні пальмових гаїв.
Найкращі пляжний райони – Коломбо, Трінкомалі, Бентота, Аругам-Бей, Хіккадува, Когалла, Негомбо та Калутара. Багато туристів вважають, що найкращий пляж у Шрі-Ланці – це Маунт-Лавінія біля Коломбо. На всіх місцевих пляжних курортах створено гарну відпочинкову інфраструктуру. Також там є чудові можливості для серфінгу, кайтсерфінгу, вейкбордингу, плавання, дайвінгу, риболовлі, підводного полювання та дайвінгу. Біля деяких пляжних курортів (наприклад, у Трінкомалі) розташовуються гарячі джерела, і тому туристи можуть приймати там лікувальні ванни.
Сувеніри/покупки
Зі Шрі-Ланки туристи зазвичай привозять вироби народних промислів, кераміку, ювелірні вироби, маски, вироби зі шкіри (наприклад, сумки), тканину «батик», сувеніри зі шкаралупи кокосового горіха, спеції, і, звичайно ж, місцевий ("цейлонський") чорний чай.
Корисні телефони та адреси.
Інтереси Шрі-Ланки в Україні представляє посольство Шрі-Ланки в Росії:
Індекс: 129090, м. Москва, вул. Щепкіна, 24
Т: (495) 688-16-20
Ел. пошта: moscow@srilankemb.com
Інтереси України в Шрі-Ланці представляє посольство України в Індії:
Індекс: 110057, м. Нью-Делі, Васант Віхар, E-1/8
Т: (8 10 9111) 2614 60 41
Ел. пошта: emb_in@mfa.gov.ua
Екстренні телефони.
- 191 – усі надзвичайні ситуації
- 199 – виклик Пожежної бригади
- 1554 – виклик Швидкої медичної допомоги
- 1555 – виклик Поліції для туристів