Єгипет

Египет – президентсько-парламентська республіка, розташована в північно-східній частині Африки та на Синайському півострові Азії. Омивається Середземним та Червоним морями, які з'єднані Суецьким каналом.
Визначні пам'ятки Єгипту.
Основними пам'ятками є давньоєгипетські некрополі:
Долина Царів і Цариць у Луксорі, піраміди Гізи, гробниці знаті; храми фараонів у Луксорі та Абу – Сімбелі; ісламський та Старий Каїр.
Міста та курорти Єгипту.
У Єгипті активно розвивається туризм. Будуються та модернізуються цілі курортні комплекси на морському узбережжі. Найвідоміші з них – Хургада та Шарм Ель Шейх.
Хургада – туристичний курорт країни з населенням понад 200 тис. осіб. Тут можна знайти готель на будь-який смак. Прекрасні пляжі, найчистіші лагуни для дайвінгу, сафарі в пустелі не залишать Вас байдужими.
Шарм Ель Шейх – неповторний за своєю красою курорт. Незрівнянні рівнини, оточені горами, чисте повітря, море – створюють чудове враження. Коралові рифи Шарм Ель Шейха - ідеальне місце для дайвінгу.
Найбільше місто континенту, втілення культурної спадщини найдавнішої цивілізації, «Ворота Сходу», столиця Єгипту – Каїр – вражає різноманітністю та красою. Тут Ви можете помилуватися знаменитим Сфінксом, мечеттю Мухаммеда Алі, відвідати Цитадель Саладдіна, Єгипетський музей, найстаріший арабський університет Аль Азар. Музей парфумерії здивує унікальністю та різноманітністю ароматів.
Олександрія – друге за величиною місто – курорт країни – знаходиться на Середземноморському узбережжі. Довгий час місто було економічним, культурним центром Східного Середземномор'я. Приваблива Олександрія, насамперед, завдяки форту Кайт – Бейт, де знаходиться одне із семи чудес світу: 150-ти метровий маяк та статуя Посейдона.
Крім перерахованих курортних гігантів, в Єгипет ще чимало щодо молодих і не менш привабливих курортів: Дахаб – «Східний Амстердам», курортне місто з безліччю кафе, ресторанів, дискотек, чудових місць для дайвінгу; Марса Алам – курорт, що активно розвиває інфраструктуру для любителів дайвінгу.
Обов'язковим місцем у маршруті Єгиптом, має бути Луксор (званий раніше греками - Фіви). Тут знаходиться найбільший у світі музей просто неба (Карнакський храм).
Сувеніри/купівлі.
В Єгипті Ви можете придбати різні сувеніри: вироби зі срібла, золота, напівдорогоцінних металів, кальяни, шахові дошки, вироби з бавовни та шовку, парфуми, прянощі, ароматичні олії, вироби зі шкур кобри, крокодила та багато іншого. Не забувайте, що в Єгипті, як, втім, і скрізь на Сході люблять торгуватися.Тому сміливо пропонуйте свою ціну, і чим наполегливіше Ви це робитимете тим більшу повагу виявить продавець і обов'язково поступиться в ціні.
Корисні телефони та адреси.
Представництва на території України.
Посольство Єгипту у Києві.
Адреса: вул. Обсерваторна, б. 19
Київ, Україна
Тел.: + 38(044) 216 –94-28
Факс: +38(044) 216-94-28
Е-mail: eg.emb_kiev@mfa.gov.eg
Українські представники.
Посольство України в Єгипті.
Мааді вул.83, б. 50
Каїр, Єгипет
Тел.: + 10-20 (2) 378-68-70, 378-68-71
Факс: + 10-20 (2) 378-68-73
Е-mail: emb_eg@mfa.gov.ua, victorm@starnet.com.eg, vlost@eis.com.eg
10-20 (2) 378-68-7
Екстрені телефони.
Туристична поліція - 126
Швидка допомога – 123
Поліція – 122
Пожежна служба – 180
Довідкова служба – 140
Маршрутні таксі аеропорту Каїра – 19970